Dlaczego kursy internetowe są przyszłością edukacji?

makecourseready02
Szkolenie online

Dlaczego kursy internetowe są przyszłością edukacji?

Nie ma co ukrywać, edukacja ma znaczenie. Pomaga wyjść z ubóstwa, znaleźć lepszą pracę lub uzyskać awans. Problem w tym, że edukacja w tradycyjnej formie kosztuje dość dużo, a nierzadko wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Do szkoły trzeba dojechać, gdzieś spać, coś jeść na wyjeździe. Ponadto w dorosłym życiu bardzo często trudno pogodzić tradycyjną formę nauki z rodziną, pracą i innymi obowiązkami.

Na szczęście kursy online stanowią realną alternatywę dla milionów ludzi. Jako część kwitnącej branży e-learningu, która do 2025 r. wzrośnie do 325 miliardów dolarów, nie są już pomysłem marginalnym.

Dlatego kursy online stają się coraz bardziej popularne i istnieje wiele powodów, dla których są przyszłością edukacji.

  1. Nauka online oferuje wygodę i elastyczność
  2. Wysokiej jakości interakcje uczeń-nauczyciel, którą trudno zorganizować podczas grupowego szkolenia stacjonarnego.
  3. Nauka online jest dostępna dla wielu osób 24/7 z dowolnego miejsca na ziemi
  4. Wszystkie grupy wiekowe korzystają z nauki online: sama od wielu lat mam w gronie swoich kursantów zarówno 20-latków jak i +60
  5. Tak naprawdę nie ma ograniczeń w ilości kursantów biorących udział w szkoleniu jednocześnie

Nauka online oferuje wygodę i elastyczność

Elastyczność jest jednym z głównych powodów rosnącego zainteresowania na naukę przez Internet. Według wyników ankiety opublikowanej przez uniwersytecką stronę internetową Best Colleges 59% studentów zapisujących się na kursy internetowe ma dzieci, a 50% z nich jest zatrudnionych. Bardzo cenią sobie możliwość studiowania, kiedy tylko mogą, ponieważ wykłady są zwykle archiwizowane do późniejszego wykorzystania, dzięki czemu obowiązkowa obecność na kampusie należy do przeszłości. Mogą również pracować szybciej lub wolniej na materiałach kursu, w zależności od ich bieżących potrzeb i zrozumienia przedmiotu.

Wysokiej jakości prywatna interakcja pomiędzy nauczycielem i uczniem

Kolejną zaletą edukacji online jest lepsza komunikacja między studentami i nauczycielami. Badanie przeprowadzone przez California State University w San Bernard, wykazujące, że chociaż osoby uczące się w Internecie równie dobrze przyswajają wiedzę, jak te, które chodzą na zajęcia, są bardziej aktywne w dyskusjach i cieszą się lepszą interakcją z instruktorami.

Technologie takie jak wideokonferencje i połączenia VOIP ułatwiają komunikację z ludźmi na całym świecie. Studenci online korzystają również z częstszych ocen, dzięki którym profesorowie są w stanie szybciej dostrzec luki w wiedzy i dostarczyć sugestie dotyczące dalszego rozwoju.

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[]