Jak pracować online i stracić pieniądze?

makecourseready
Firma online

Jak pracować online i stracić pieniądze?

Pandemia jeszcze nie opadła, wręcz przeciwnie rośnie w siłę. Ale z pewnością nastroje zupełnie się zmieniły. Wiele z was szukało szkoleń internetowych jako formy własnego rozwoju, a jeszcze więcej osób pomyślało, że stworzenie własnego szkolenia internetowego jest świetną formą pracy i zarobku.

Z pewnością nie raz widziałaś na Facebooku czy Instagramie reklamy typu: “Stwórz szkolenie internetowe i zarób milion w tydzień”. Problem w tym, że to tak nie działa. No chyba, że mówimy tutaj o sprzedaży 100000 szkoleń za 10 zł dzięki reklamie na Facebooku za 50000 🙂 Ale chyba nie o to Ci chodzi prawda? Jeśli myślisz o stworzeniu własnego szkolenia internetowego, bo chcesz stać się niezależna. Chcesz móc pracować gdzie i jak chcesz, a nie od 9 do 17. Myślisz, o swoim własnym kursie jako formie swojej pracy i marce to przede wszystkim musisz zastanowić się czego tak naprawdę chcesz szkolić. Co tak naprawdę chcesz robić codziennie? Z jakimi ludźmi chcesz współpracować codziennie? Ok, zgadzam się, musisz mieć jakieś blade pojęcie o tym, czego chcesz szkolić. Ale musisz wziąć pod uwagę to, że jeśli decydujesz się na stworzenie biznesu online czy też szkolenia internetowego, to przecież robisz to po to, aby to stało się czymś, co będziesz robić przez całe życie, a przynajmniej przez najbliższe kilka lat.

Ale w pierwszej kolejności zastanów się czego na prawdę pragniesz. A nie co będzie się sprzedawać.

Wydaje Ci się to szalone? Oczywiście, że jest! Natomiast problem nie leży w szkoleniu, czy jakichkolwiek innych usługach jakie chcesz świadczyć przez internet. Problem leży w sposobie myślenia o tym biznesie.

Jak pracować online i stracić pieniądze?

Jeśli jesteś tutaj to mogę się domyślić, że jesteś osobą, a nie firmą posiadającą 100 pracowników. A jeśli jesteś pojedynczą osobą to z pewnością nie myślisz o sobie jako o firmie, a jak o “Agnieszce Nowak” (możesz wstawić sobie tutaj swoje imię i nazwisko). Nie ma w Tym (prawie) nic złego, o ile nadal pamiętasz, że osoby nie korzystają z Agnieszki szkoleń czy usług, bo ona uczy tego czy tamtego.

Ludzie zapisują się na jej szkolenia, ponieważ ona uczy ich rozwiązania ich problemów.

Make Course Ready

Jest JEDNA bardzo ważna rzecz, którą MUSISZ zrobić zanim zaczniesz pracować online, jeśli chcesz, aby Twój biznes osiągnął sukces.

Gotowa?

Musisz przestać myśleć jak pracownik szukający pracy. Musisz zacząć myśleć jak właściciel firmy!

Tylko tyle i aż tyle! Niestety 8 na 10 osób, z którymi miałam okazję współpracować ma z tym problem i mogę się założyć, że wiele z osób czytających teraz ten wpis także ma z tym problem.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy przypadkiem Ty także nie myślisz o sobie jak o pracowniku, a nie o właścicielce firmy opowiedz na kilka poniższych pytań.

  1. Sprzedajesz usługę / szkolenie czy swoje umiejętności?
  2. Spędzasz więcej czasu na “szukaniu zlecenia” czy rozwoju biznesu?
  3. Nie masz stworzonego planu marketingowego?
  4. Masz słabą stronę internetową lub nie masz jej wcale?
  5. Wszystko co związane z Twoją firmą robisz szybko, tanio, “po łebkach”.
  6. Łatwo się przepracowujesz i emocje biorą górę w podejmowaniu decyzji biznesowych?
  7. Nie poświęcasz czasu na przeanalizowaniu dotychczasowych działań i poprawę procesów?
  8. Nie wyciągasz wniosków z błędów?
  9. Organizacja Twojej pracy “leży” i tracisz dużą ilość czasu na rzeczy niepotrzebne lub które mogą być zautomatyzowane.

Z iloma stwierdzeniami się utożsamiasz?

Myśląc o swojej pracy zawodowej i uniezależnieniu się od pracy “w biurze” w pierwszej kolejności musisz zmienić sposób myślenia. Musisz zacząć myśleć jak przedsiębiorczyni, a nie freelancerka.

Zadanie na dziś! Czas wykonania 10 minut

Przeanalizuj wszystkie swoje zachowania z przeszłości, które powstrzymywały Cię przed działaniem w pracy. Które przyczyniły się do porażek, przez które nie ukończyłaś projektu, nie zarobiłaś pieniędzy, a może nawet je straciłaś.

Pamiętaj. Przeszłość już minęła. To, że kiedyś coś się nie powiodło w żaden sposób nie oznacza, że nie osiągniesz sukcesu w swoim życiu. Jednak musisz być świadoma poprzednich błędów, aby móc je poprawić.

Napisz krótkie zdanie o tym, dlaczego tak ważne jest, abyś przestała się tak zachowywać i co możesz zrobić, aby iść dalej naprzód.

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[]