O motywacji słów kilka…

makecourseready
Firma online / Szkolenie online

O motywacji słów kilka…

No to co? Kolejny odcinek serialu na Netflixie? Do tego ciasteczko, kieliszek wina (ok, ja alkoholu nie piję od długiego czasu, więc u mnie miętowa herbata) i kolejny dzień na kanapie przeleżany. Obiecujesz sobie, że jutro wstaniesz z samego rana, zaczniesz ćwiczyć, zrobisz to co miałaś zrobić dzisiaj, a rano co? Śpiąca wyłączasz budzik, obracasz się na drugi bok i zasypiasz. Wstajesz 4h później i znowu Netflix. Ale obiecujesz sobie, że to tylko jeden odcinek, bo przecież musisz zobaczyć jak rozkręciła się akcja.. Z jednego odcinka robią się kolejne 3, 4…

To wersja ekstremalna, mogą być także łagodniejsze. Łagodniejsze wersje dotyczą prawie każdej z nas, bo która z nas co roku osiąga swój cel noworocznych postanowień? Jeśli już udaje nam się wytrwać w postanowieniu, to po tygodniu, góra dwóch znowu się to wszystko rozjeżdza. Zazwyczaj kończy się już po kilku dniach. Codziennie jesteśmy atakowani z każdej strony różnego rodzaju rozpraszaczami i jeśli nie czujemy silnej motywacji, aby coś osiągnąć to po prostu przestaje nam na tym zależeć.

O tym, jak wiele osób ma problem z wytrwaniem w swoich postanowieniach i osiągnięciu swoich celów przekonałam się wprowadzając dodatkowy “Pakiet motywacyjny” do prowadzonych przeze mnie na co dzień szkoleń. Zarówno absolwenci jak i nowe osoby mogą skorzystać z opcji typu “Naucz się XXX w 7 dni”. Przez 7 dni, dzień po dniu “zmuszam” kursantów do systematycznej nauki, chociaż do tej pory każdy mógł uczyć się jak chce i kiedy chce.

Mało tego, ja nikogo przy tym nie oszukuję i nie wmawiam, że 7 dni wystarczy, aby opanować wiedzę w 100%. A mimo to, po kilku godzinach od rozpoczęcia zapisów zapisało się na ten kurs paręnaście nowych osób, plus kolejne tyle absolwentów postanowiło skorzystać z tej opcji w ramach powtórki. Kurs kosztuje tyle samo co kurs, który jest dostępny stale w ofercie na stronie, ale bez “pakietu motywacyjnego”. A mimo tego, jest bardzo dużo osób, które potrzebują takiego dodatkowego bodźca, motywacji i pomocy aby wytrwać w swoim celu.

Co jednak zrobić, gdy nie mamy nikogo obok siebie? Jak wytrwać w swoich postanowieniach?

Wyobraź sobie, co chcesz osiągnąć? Jak się czujesz, jak to osiągniesz? Jak wyglądasz? Poczuj smak, zapach… Czujesz? Czujesz jak wspaniałe jest Twoje życie, gdy to już osiągnęłaś? Jak cudownie się czujesz! Jest wspaniale!

To teraz otwórz oczy i pomyśl, jak twoje życie będzie wyglądać, gdy tego nie osiągniesz!

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[]